Награда от Националния ученически конкурс „Празник на химията”

Награда от Националния ученически конкурс „Празник на химията”

Награда от Националния ученически конкурс „Празник на химията”

03.05.2026

И тази година ученици от 45. ОУ „К. Величков“ се включиха в организирания от Съюза на Химиците в България, Факултета по химия и фармация към СУ „Св. Климент Охридски“, Федерацията на научно-техническите съюзи и РУО-София-град Национален ученически конкурс „Празник на химията”.

За порена година имаме класиран ученик – Лъчезар Вучков от 6г клас с подкрепата на преподавателя по химия г-жа Е. Войчева участва с мултимедийна презентация на тема „Химия и козметика“, за което получи специалната награда  „Млад експериментатор“.